Kendini kandırmanın dayanılmaz hafifliği

Baştan söylüyorum artık lafı erivip cevirip aman kimse üzülmesin, kırılmasın, aman hakkımda “şey” düşünmesinler devrinin kapattım. Ne diyeceksem doğrudan söyleyeceğim.

Bu yazıyı yazmamda twitterden gelen bir tweet’in etkisi var, çünkü bana bunun hakkında blog yaz dedi. Bu arada şuan saat 06:48 yani yazım yanlışının en çok yapılabileceği saat. Beni lütfen affedin.

İlgili tweet’te ben kura çekerek nasıl bir haftalık tüm işleri yaptığımı analtıyorum. Adının hatırlamadığım biri de bunu ayrıntılı şekilde anlat diyor.

Şimdi sevgili dostlar, kendini kandırma, pışpışlama ve gaza getirme konusunda yarışma olsa ülkemi temsil edebilirim. İddialı olduğum konulardan biri de bu, diğerleri ağlayan kek yapmak, düzenli olarak sağ ayak bileği liflerimi yırtmak ve de birileriyle arkadaş olmak.

Konumuza dönersek, herşey DEHB’in de temel özelliklerinden olan iş erteleme ve kaçınma davranışının beni evire çevire dövmesiyle başladı. Buna bir çözüm bulmalıydım. Bu bir çocukta olsa ne yapardım? OYUNLAŞTIRIRDIM.

Kura çekme olayı böyle başladı zaten iş listemdeki herşeyin bir numarası var. Kura çekme uygulamalarından birini kullanarak, kura çekiyorum. (Ayy keşke kendi projemi de yapsam) Bunu büyük bir biçimde kutluyorum. İşi de hızlıca bitirip diğer kuraya kadar heyecanlı kalmamı sağlıyor.

Buna benzer bir çok şey yapmaya başladım, bingo! artık daha az iç gerilmesi ve perişan olma yaşıyorum. Mesela dışarı çıkıp iş yapmam gerekiyor. Kulaklığımdan güzel müzik açıp, bununla da ne yürünür ama moduna giriyorum. Ya da araba kullanmam gerek ve hiç içimden gelmiyor, hemen “klibi arabada geçen” şarkıyı açıp yola düşüyorum. O şarkıdan sıkılana kadar bayağı yol gitmiş oluyorum. Pandemi döneminin başında gerçekten eve kapanmış ve deli gibi çalışan bir tiptim. O zaman da kedi sevme bahanesiyle kendimi dışarı atıyordum.

Kendimi kandırmamın en önemli belirtisi tabi ki bu değil! İtraf ediyorum! Pole bir kisve, ben spor yapmaktan ya da aynı hareketten 45 tane yapmaktan nefret ediyorum ama pole öyle mi? “ay dur kafamın üstünden ayağımı yukarı atayım, yok kolun kırık olmasın derken”, acayip bir spor yapmış ve ciddi güçlenmiş oluyorum. Keşke yalnız bunun için sevseydim seni!

Sonuç olarak dostlar, o telefon çalmıyorsa, koş git aç şokopop izle, basitlik, skandal, polemik derken zaman geçiyor, gelmeyen mesajlar geliyor. “Kendini kandırma”, seni çok seviyorum, iyi ki varsın!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s