Özöğretmen Nedir?

5 aydır gecemi gündüzüme katarak çalıştığım projemi size duyurmaktan gurur duyuyorum. Şu an için beta sürümü hazır olan ve geçirdiğimiz zor günlerde öğrenme güçlüğü olan çocuklarımıza destek olması için 30 Mayıs’a kadar ücretsiz olan Özöğretmen’i size duyurmaktan dolayı çok sevinçliyim.

http://ozogretmen.com

Peki Özöğretmen nedir?

Özöğretmen, Öğrenme güçlüğüne sahip bireylerin kendi kendilerine öğrenmelerini sağlayan ve bu alışkanlığı destekleyen bir sistemdir. Robotik kodlama, Linux sistem yönetimi, 3 boyutlu tasarım gibi konuları, piyasadaki en sade ve öğrenme güçlüğü kapsayıcı şekilde öğrencilerle buluşturarak, bilgi toplumunun en temel gereklerinden olan, araştırma ve sorgulama becerilerini kazandırırken, DEHB (Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu) ve Özgül Öğrenme Güçlüğü olan bireylerin en temel problemi olan öğrenmeye karşı özdisiplin kaybının önüne geçmeyi amaçlamaktadır.

Websitesinde aşağıdaki gibi tanımlamayı tercih ettim.

Meraklı Karga tarafından 2020 yılında Hacettepe Teknokent Önkuluçka merkezinde geliştirilmeye başlandı. Özöğretmen, DEHB ve Özgül Öğrenme Güçlüğü (Disleksi, Disgrafi, Diskalküli vb. ) çocuk ve ergenler için özdisiplin geliştirici bir Uzaktan Eğtim Sistemidir. Eğitim materyallerinde öğrenme güçlüğü kapsayıcı olmayı temel ilke kabul eden Meraklı Karga ekibi, Özöğretmen projesiyle öğrenme güçlüğü olan bireylerin zamandan ve mekandan bağımsız olarak, disiplinli olarak çalışmayı öğrenmesini sağlayarak gelecek profesyonel hayatlarında başarıyı arttırmayı hedefler.

Özöğretmenin farkı ne?

Piyasada çok farklı LMS (Learning Management System – Öğrenme Yönetimi Sistemi) ve robotik kodlama kitleri olmasına rağmen, öğrenme güçlüğü çeken bireyler için, tasarlanmış özel bir yöntem ve ekipmanlar yayın olarak kullanılmaktadır.

Ege’nin Özöğretmen macerası nasıl başladı?

Daha önceki yazılardan bildiğiniz üzere ( ilgili yazı ) , doğuştan gelen bir öğrenme güçlüğü ile mücadele ediyorum. Çocukluğumdan beri benim gibi çocukların hayatını kolaylaştıracak ve onları gelecek yaşamlarına hazırlayacak birtakım projeler hakkında uzun zamandır düşünmekteydim.

Bir gün en büyük problemimin özdisiplin olduğunu farkettim. Bunun aslında başarının en büyük anahtarı olduğunu yaşayarak anladım. Bu yüzden de özöğretmen özdisiplin tabanlı bir yapı olarak karşımıza çıkıyor.

Materyalsel ve teknik anlamda her geçen gün daha çok gelişen ve büyüyen bir sistem için çalışıyorum.

Önemli Not:

Özöğretmen 30 Mayıs’a kadar tüm kullanıcı için ücretsiz olarak sunulacaktır. Deneme süresinin ardından DEHB ve Özgül Öğrenme Güçlüğü olan 8-15 yaş grubu için, hastanelerden aldıkları raporları bizimle paylaşmalarını beklemekteyiz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s