Bekle beni 27!

Ben çocukken 27 yaşındaki ablalar, sinirli, mutsuz ve sıkıcıydı. Yani ben öyle görüyordum. Şimdi ise 27 yaşıma günler var. Öteki sekmede 26 yaş için yazdığım bir yazı var, buyrun siz de okuyun. Öncelikle bu check listteki neleri yapabilmişim, bir bakalım;

26 yaş ile ilgili isteklerim aslında çok basit,

Artık aşk ile bağlı olduğum konularda uzmanlaşmak istiyorum. undefined Müthiş uzmanlaştım diyemem ama en azından neyi iyi yaptığıma karar verdim ve peşinden gidiyorum.

Yeni şeyler öğrenmek konusunda daha cesur olmak istiyorum, yıllardır beni durduran şey bu. Galiba bu gerçekten oldu, sürekli yeni teknik şeyleri öğrenmek için kendimi cesaretlendirdim.

Birkaç kilo daha vermek ve daha çok elbise giymek istiyorum. Bak bunun için çok uğraştım. Hayallerimi süsleyen ve uğrunda çok rahatlıkla bir çok şeyden vazgeçebileceğim şey olan Pole Dansa yeniden ve gerçekten başladım. Morluklarıma ve kas ağrılarına selam olsun. Ama en çok sana selam olsun artık giyebildiğim 38 beden pantolon 🙂

Bu yıl daha çok teknik eğitim almak ve vermek istiyorum. Bu konuda tam bir verimlilik gerçekleşti diyebiliriz, özellikle “bugün ne öğrendim?” serisi , Özgür Yazılım Kış Kampı ve TBD Genç Yaz Kampı

27 olmadan istediğim bir yüksek lisans programına kayıt olmak ve “ayy çok zor ” diye yakınmak istiyorum. Vallahi bunu yazarken olaylar buraya geleceğinden habersizdim. Hacettepeli oldum, tüm gecem gündüzüm burda geçiyor artık 😀

Daha hızlı ve profesyonel(bir aileye yemek çıkarır gibi) yemekler yapmak istiyorum. Koca listede tek bunu tam yapamadım, Allah’a şükür yemek yapabiliyorum fakat böyle tek seferde 5 çeşit kıvamında değilim bu beni üzüyor.

Ve bir sürü başka dilekler. Galiba onlar da oldu.

27 değişik bir yaş olacak gibi eminim sendromu falan da vardır, bir sürü intihar eden varken kesinlikle vardır. Neyse efendim, ben bir asal sayı aşığı olsam da 3’e bölünebilen sayıların çok tatlı olduğunu düşünüyorum. 27 aynı zamanda annem ve babamın evlendiği yaş, yani bu bilgi size ne kazandırdı bilmiyorum ama paylaşmak istedim.

26 yaş bana çok şey kattı, bir araba, bir 3D yazıcı ve canım projem. Aaa! en önemli şeyi yazmayı unutmuşum. Bir slogan edindim; “Sen ayrıldık sanıyorsun ama Allah seni korumuş oluyor.” Valla ister işe ister ilişkiye yorumla, biri bana birşey anlatınca trak! diye bunu söylüyorum tüm bakış açıları değişiyor.

Tatlı 27’den beklentilerim aşağıdadır,

  • Güzel projemi tamamlayıp, insanlara iyi yönde katkıda bulunmak istiyorum.
  • Bu yıl daha çok teknik eğitim almak ve vermek istiyorum.
  • Yarım bıraktığım işleri tamamlamak.
  • Yalnız başıma mümkünse telefona bile bakmadan bir tatile çıkmak istiyorum.
  • Daha çok yazı, ses ve video üretmek.
  • Yeniden Pole Dansa başlamak istiyorum.
  • Linux Buluşmalarına yeniden başlamak istiyorum. (Bknz. https://egeorhan.wordpress.com/2019/10/07/ankarada-gnu-linux-konusmalari/)

Ve bir sürü başka dilek.

Bekle beni 27!” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s