Bir IT personeli gözünden A’braSpectra

Bu yazının orijinaline https://izge.com.tr/bir-it-personeli-gozunden-abraspectra/ adresinden ulaşabilirsiniz.

3 aydır İzge’de çalışıyorum. Bu süre zarfında en çok vakit geçirdiğim ve bana bir ürünün oluşum aşamasındaki her şeyi yaşatan proje A’braSpectra oldu. Ben proje’nin test ve eğitim aşamasında ekibe dahil oldum. Hayatımda ilkkez bir projenin testlerini gerçekleştiriyorum ve bu bana bir sürü yeni yetenek sağlıyor. AbraSpectra bildiğiniz üzere bir proje bilgi yönetim sistemi. Bunu biraz açmamız gerekirse, projenize dair tüm bilgi ve belgeleri toplayabileceğiniz, gerek proje anında gerek proje sonrasında danışabileceğiniz  bir platformdur. Kilometre taşları ve öğrenilmiş dersler ile proje sonrası değerlendirmelerde kolaylık sağlıyor.

Planlarımıza ne kadar uyduk?

A’braSpectra’da projelerimiz proje başlatma belgesiyle başlar ve bence projenin en keyifli kısmı planlama sürecidir. Bu sürecimizde tüm kaynaklarımızı tanımlıyoruz. Projemize en ince ayrıntısına kadar planlıyoruz. Hangi kaynak ne kadar kullanılacak, bu kısımda ortaya çıkıyor. Sistem bize Planlanan bir maliyet çıkarıyor, bu sayede finansal olarak önümüzü daha iyi görüyoruz. Gerçekleşme aşamasında bu planları ne kadar gerçekleştirdik, görebilir. Sol menüde bulunan raporlar sayesinde aktif bir şekilde karşılaştırabiliriz.

A’braSpectra kurum ve ihtiyaçlara göre özelleştirilebilir.

A’braSpectra’yı biz hazırlarken PMI proje standartlarına göre hazırladık. Bu sayede hem bir evrensellik hem de bir objektiflik kazandı. Bazı kurumların ihtiyaçlarının farklı olduğunun da farkındayız. Bu yüzden kurumlara özel çözümler ve modüller sunmaktan sevinç duyuyoruz.

A’braSpectra ile her yerde projenizi ve proje belgelerinizi yönetin

A’braSpectra bir web uygulaması olduğu için, dünyanın her yerinde projenizin durumunu görebilirsiniz. Proje yöneticisi olarak, onay verebilir ve sistem üzerinden mesajlaşmalar sağlayabilirsiniz.

A’braSpectra ile harika diyagram ve grafikler oluşturun. A’braSpectra’nın en beğendiğim özelliklerinden biri oluşturuduğu diyagram ve grafikler. Özellikle Gannt Chart o kadar kusursuz tasarlanmış ki, tüm projeyi takip etmenizi çok kolaylaştırıyor. Ayrıca Gannt Chart’ı farklı formatlarda kayıt edebiliyoruz.

Harika görünüyor peki deneyebilir miyim?

Gerçekten çok verimli ve işlevsel çalışan sistemimizi denemek için bize info@izge.com.tr adresiden ulaşabilirsiniz. A’braSpectra’nın web sitesini buradan inceleyebilirsiniz.

A’braSpectra bence gerek büyük ölçekli projelerde, gerek küçük ve orta ölçekli projelerde, hayat kolaytırıcı ve gelecek projeler için daha önceki bilgi ve tecrübeleri taşıyabilecek bir sistem. İçerisinde bulunan ve her an ulaşılabilen rapor ve belgelerle, siz de düzenin getirdiği konfora çok alışacaksınız.

Başka yazılarda görüşmek üzere

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

Ege ORHAN

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s