İlk profesyonel öğretmenlik deneyimim üzerine

Beni instagram ya da twitterdan takip ediyorsanız. Benim 9 aydır çocuklara robotik dersi verdiğime şahit olmuşsunuzdur. Geçtiğimiz cumartesi günü son dersimi tamamladık. Verdiğim ücretsiz dersleri,stajı ve TEVİTÖL’de girdiğim birkaç dersi saymazsak, bu benim ilk ders verip para kazanma deneyimim. Öte yandan ders verdiğim küçük yaş grubu da aslında bu derstekilerdi. Zorlayıcı olduğu anlar oldu, bağırarak ağlamak istediğim anlar da. Ama bitti, başardım. Ben bir eğitim fakülteliyim, bu yüzden eğitim vermek benim çok önemsediğim bir nokta. Gönüllü eğitimler de bile nasıl başaracağım, öğrenecekler mi diye kendi yiyorum. Düşünün şimdi ki halimi.

Bu zorlu yolu, bana güvenip çocuklarını emanet eden veliler, bana ofisini açan babam, sürekli destekleyen annem, sürekli bana gaz verip bana canla başla öğrenci arayan dostlarım ve de en problemleri çözemediğim zamanda Hızır gibi yetişen sevgili Okan olmasa bitiremezdim.

En büyük teşekkürü tatlı öğrencilerime etmem gerektiğinin farkındayım. Düzenli olarak derslere geldiler, bazen devre yapmak yerine yerlerde sürünmeyi ya da tabletleriyle oyun oynamak çok istemiş olsalar da, derslere gelmek onları çok heyecanlandırdı biliyorum.

Bir daha öğretmenlik yapar mıyım bilmiyorum, tek bildiğim daha çok çalışmam gerektiği ve öğretim planının ne kadar değerli olduğudur. Öğrencilerimin en küçüğü 8 en büyüğü 11 yaşındaydı. Yeni şeyleri öğrenmeye bu kadar açık olan çocuklara nacizhane bir şeyler öğretmek için sürekli kendini yenilemek şart, bunu keşfetmek benim için en büyük kazanç. Kendime en kızdığım nokta ise hazır bir ardunio kiti alıp onu önceden denemeden derslere başlamam diyebilirim. Bir daha bu hatayı yapmamak için buraya yazıyorum. Görüşmek üzere!

Dipçe: Size derste en çok dinlemeyi sevdiğimiz şarkıyı hediye ediyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s