İlk Pull request

Bugün ne öğrendim serisine minicik bir mola verdi, yine devam edeceğim o seriye bugün iki yazı yazmış olacağım.

Git ile ilişkimin çok fırtınalı olduğunu düşünüyorum. Son 3 aydır neredeyse hergün kullanmama rağmen benim için keşfedilmemiş bazı noktaları hala var. Şimdi asıl konumuza gelelim.

Pull Request nedir?

Pull Request  temelinde, yapılan katkıların bir geliştirime açık projeye sunulması tekniğidir. Pull Request  yordamının sağlıklı işlenebilmesi için Git gibi versiyon kontrol sistemlerine başvurulmaktadır.

Yani, beğendiğiniz bir projeyi ya da ayy! buna katkı vermeliyim dediğiniz projeyi, kendimize kopyalayıp(Forklamak) değişiklikler ve iyileştirmeler yapıp, ana projeye bu değişiklikleri göndermek.

Ben geçtiğimiz ay üzerinde çalıştığım Bilimci projesine ilk pull request’imi attım, fakat geçtiğimiz aylarda. Projelerimden birine ilk pull requestimi aldım. Bu benim için çok sevindirici bir gelişme oldu açıkçası. Kendimi çok görünür hissettim aaa github’da hiç yalnız değilmişim dedim. Bu yazımda üzerinde çalıştığım projede bir problemle karşılaştığımı ve çözemediğimden bahsetmiştim. Ertesi sabah uyandığımda Semih Arslan aslan tarafından yapılan pull request’i gördüm. Ona buradan da teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Sayesinde hata yaptığım yerleri gördüm.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere!

İlk Pull request” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s