Tadı damağımızda kalan bir etkinlik, DjangoGirls Trabzon

Geçen cumartesi günü Trabzon’da ilkkez gerçekleşen DjangoGirls’de mentör olma şansını elde ettim. Benim için diğer DjangoGirlslerden ayıran en büyük özelliği ise, etkinlik konusunda bu kadar tecrübeli ve geniş bir ekibin organize ettiği bir etkinlik olmasıydı.

Benim için bu etkinliği düzenleyen ekibin başında, Linux Yaz Kampı 2017’de tanıştığım ve çok sevdiğim değerli Ayşegül Şahin’in olması çok büyük bir mutluluk kaynağıydı. Bana DjangoGirls yapma isteğini ilk söylediğinde çok sevinmiştim. Elimden geldiğince yardım etmeye çalıştım.

Sabah erkenden uyanıp, hazırlanıp KTÜ Bilgisayar Mühendisliği binasında bulunan etkinlik alanına gittik, ben yardım etmek amacıyla daha erkenden gitmeyi tercih ettim. Bir gece önceden hazırlanmış ve süslenmiş olan Bilgisayar Lab’ı gerçekten çok aydınlık ve kullanışlıydı. Kahvaltı ve öğlen yemekleri gerçekten iyi düşünülmüştü, oldukça her yeme biçimine uygun ve gayet ekonomik planlanmıştı.

Yanımda daha önceden DjangoGirls etkinliklerini birlikte düzenlediğim, Ebru Çelik’i de götürdüm.(Uçağa son dakikada yetişti.)

Ebru ve Ayşegülle
Son hazırlıklar

Bir Linux aşığı olarak, ekibimdekilerin Linux kullanıyor olmasını çok istedim, en fazla 3-4 tane çıkar belki biraz MacOS diye düşünürken, 3 mentörün ekibi sadece Linux kullanıyordu. Bu konuda KTÜ öğrencilerini tebrik etmem gerekiyor. Açıkçası bu kadar farklı farklı dağıtımlar beklemiyordum.

Ben Trabzon’a aşık oldum, umarım başka bir etkinlikte tekrar giderim. Başka şehirlerde başka güzel Djangogirls’ler düzenlemek istiyorsanız, Djangogirls.org sitesini inceleyin.

Buradan isim isim tüm ekibe teşekkür etmem gerekirse, Ayşegül Şahin,Mücahid Doğan, Buğra Tanır, Işılnaz Alan ,Sıla Ikinci , Kerem Oruç,  Özge Budak , Emin Fidan, Muzaffer Kadir Yılmaz, Emir Çetin, Yasin Acıerik, Ufuk Şenyürek harika konuk severlikleriyle ve tüm enerjileriyle bu etkinliği düzenledikleri için teşekkür ederim.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s